Maxim Integrated MAX16057ATT33+T
MAX16057ATT33+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX16057ATT33+T
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC SUPERVISOR P-P 3.3V 6-TDFN
Datasheet Download
MAX16057ATT33+T.pdf
Availability of MAX16057ATT33+T
QUANTITY
MAX16057ATT33+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX16057ATT33+T
Internal Part NumberEIS-MAX16057ATT33+T
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold3.3V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-WDFN Exposed Pad
Supplier Device Package6-TDFN-EP (3x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX16057ATT33+T
Related LinksMAX1605, MAX16057ATT33+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX16057ATT33+T Details Description
Related parts for MAX16057ATT33+T
KIT TELECOM/COAX LAN/ETHERNET datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 800MA 290 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 21POS R/A datasheet.pdf
IC SWITCH HALL EFFECT 3SIP datasheet.pdf
RES SMD 6.65KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 360PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
SWITCH 2NC 2NO DPDT SNAP ACTION datasheet.pdf
RES 143 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf