Maxim Integrated MAX31913AUI+T
MAX31913AUI+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX31913AUI+T
Manufacturer
Product Category
Interface - Sensor and Detector Interfaces
Brief Description
IC TXRX OCTAL DIGITAL INP TSSOP
Datasheet Download
MAX31913AUI+T.pdf
Availability of MAX31913AUI+T
QUANTITY
MAX31913AUI+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX31913AUI+T
Internal Part NumberEIS-MAX31913AUI+T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMAX3191x Family of Octal, Industrial Input Translators/Serializers
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Sensor and Detector Interfaces
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSerializer
Input TypeAnalog
Output TypeDigital
InterfaceSPI
Current - Supply*
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
Supplier Device Package28-TSSOP-EP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX31913AUI+T
Related LinksMAX319, MAX31913AUI+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX31913AUI+T Details Description
Related parts for MAX31913AUI+T
SIDACTOR BI 190V 400A DO-214 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 4.40V RS 8SOIC datasheet.pdf
RES 1G OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TAPE POLY FILM 3" X 5YD datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 254 TYPED 41POS datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN HDR 17POS 0.070 T/H TIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.0075UF 5% 2000VDC AXI datasheet.pdf