Maxim Integrated MAX4314ESD+T
MAX4314ESD+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX4314ESD+T
Manufacturer
Product Category
Linear - Amplifiers - Video Amps and Modules
Brief Description
IC AMP VIDEO MUX 14-SOIC
Datasheet Download
MAX4314ESD+T.pdf
Availability of MAX4314ESD+T
QUANTITY
MAX4314ESD+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX4314ESD+T
Internal Part NumberEIS-MAX4314ESD+T
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Amplifiers - Video Amps and Modules
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Applications4:1 Multiplexer-Amplifier
Output TypeRail-to-Rail
Number of Circuits1
-3db Bandwidth127MHz
Slew Rate430 V/µs
Current - Supply6.9mA
Current - Output / Channel95mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)4 V ~ 10.5 V, ±2 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package14-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX4314ESD+T
Related LinksMAX431, MAX4314ESD+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX4314ESD+T Details Description
Related parts for MAX4314ESD+T
IC TRANSLATOR 5V/3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 5MM 4POS PCB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
IC DRIVER HALF-BRIDGE 8SOIC datasheet.pdf
TWIN THERMOSTAT SKTD SERIES datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 14POS DUAL PCB datasheet.pdf
IC OSC VCXO 98MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 7.5NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf