Maxim Integrated MAX44267AUD+
MAX44267AUD+ picture photo
Mfg. Part Number
MAX44267AUD+
Brief Description
IC OPAMP GP
Datasheet Download
MAX44267AUD+.pdf
Availability of MAX44267AUD+
QUANTITY
MAX44267AUD+ Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX44267AUD+
Internal Part NumberEIS-MAX44267AUD+
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package96
Series-
PackagingTube
Amplifier TypeGeneral Purpose
Number of Circuits2
Output Type-
Slew Rate3 V/µs
Gain Bandwidth Product5MHz
-3db Bandwidth-
Current - Input Bias500pA
Voltage - Input Offset4µV
Current - Supply2.4mA
Current - Output / Channel36mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)4.5 V ~ 15 V, ±4.5 V ~ 15 V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package14-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX44267AUD+
Related LinksMAX442, MAX44267AUD+ Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX44267AUD+ Details Description
Related parts for MAX44267AUD+
IC REGISTER SHIFT 8-BIT 16-TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10.5MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125 SQ WW datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES SMD 44.2K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A DDPAK datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS 3.81MM ORG R/A datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 50W DO5 datasheet.pdf