Maxim Integrated MAX6306EUK25D1+T
MAX6306EUK25D1+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6306EUK25D1+T
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC SUPERVISOR 2.500V SOT23-5
Datasheet Download
MAX6306EUK25D1+T.pdf
Availability of MAX6306EUK25D1+T
QUANTITY
MAX6306EUK25D1+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6306EUK25D1+T
Internal Part NumberEIS-MAX6306EUK25D1+T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLead (SnPb) Finish for COTS
Long-Term Supply Program
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMulti-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored2
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout1 ms Minimum
Voltage - Threshold2.5V, Adj
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6306EUK25D1+T
Related LinksMAX6306E, MAX6306EUK25D1+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6306EUK25D1+T Details Description
Related parts for MAX6306EUK25D1+T
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
SOCKET MINI GRID 480-BGA 1.27MM datasheet.pdf
IC DRIVER FULL BRIDGE 28SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 3W SMB datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SOP datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP 4DFN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 5A 30V DO-214AB datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf