Maxim Integrated MAX6306UK30D1+T
MAX6306UK30D1+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6306UK30D1+T
Brief Description
IC PROGRAM 3.000V RESET SOT23-5
Datasheet Download
MAX6306UK30D1+T.pdf
Availability of MAX6306UK30D1+T
QUANTITY
MAX6306UK30D1+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6306UK30D1+T
Internal Part NumberEIS-MAX6306UK30D1+T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLead (SnPb) Finish for COTS
Long-Term Supply Program
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
ResetActive Low
Reset Timeout1 ms Minimum
Voltage - Threshold3V, Adj
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6306UK30D1+T
Related LinksMAX6306, MAX6306UK30D1+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6306UK30D1+T Details Description
Related parts for MAX6306UK30D1+T
RES SMD 1.33KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES 1K OHM 2.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 35X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
Crystal 17.734475MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 6" 1MM 18POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
RES 15.8 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CVRPLT GFCI CUTOUTS WITHFLIPLIDS datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.3A 8VSON datasheet.pdf