Maxim Integrated MAX6307UK27D2-T
MAX6307UK27D2-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6307UK27D2-T
Brief Description
IC PROGRAM 2.700V RESET SOT23-5
Datasheet Download
MAX6307UK27D2-T.pdf
Availability of MAX6307UK27D2-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MAX6307UK27D2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6307UK27D2-T
Internal Part NumberEIS-MAX6307UK27D2-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 22/Mar/2015
ResetActive Low
Reset Timeout20 ms Minimum
Voltage - Threshold2.7V, Adj
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6307UK27D2-T
Related LinksMAX6307, MAX6307UK27D2-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6307UK27D2-T Details Description
Related parts for MAX6307UK27D2-T
Z8 8K OTP 12 MHZ 40-DIP datasheet.pdf
SW ROTARY 16POS HEX SHAFT 30V datasheet.pdf
BUZZER MAGN 1.5VDC 2.3KHZ PCB datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 715K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6600UF 20% 50V FLATPACK datasheet.pdf
10P10C, VERTICAL, SHIELDED datasheet.pdf
XFMR TNY255 6V 12V NPB datasheet.pdf