Maxim Integrated MAX6307UK36D1-T
MAX6307UK36D1-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6307UK36D1-T
Brief Description
IC PROGRAM 3.600V RESET SOT23-5
Datasheet Download
MAX6307UK36D1-T.pdf
Availability of MAX6307UK36D1-T
QUANTITY
MAX6307UK36D1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6307UK36D1-T
Internal Part NumberEIS-MAX6307UK36D1-T
Number of Voltages Monitored2
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout1 ms Minimum
Voltage - Threshold3.6V, Adj
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6307UK36D1-T
Related LinksMAX6307, MAX6307UK36D1-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6307UK36D1-T Details Description
Related parts for MAX6307UK36D1-T
SIDACTOR BI 180V 3000A TO263 datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Plug USB - micro B 2.0 5 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CONN COMPACT FLASH CARD SNAP-IN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
LED IND LIGHT SS GRN 6V WIRE LD datasheet.pdf
DC/DC EIGHTH BRICK datasheet.pdf
CABLE 3.5MM TO RCA 1.5M datasheet.pdf