Maxim Integrated MAX6307UK42D1-T
MAX6307UK42D1-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6307UK42D1-T
Brief Description
IC PROGRAM 4.200V RESET SOT23-5
Datasheet Download
MAX6307UK42D1-T.pdf
Availability of MAX6307UK42D1-T
QUANTITY
MAX6307UK42D1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6307UK42D1-T
Internal Part NumberEIS-MAX6307UK42D1-T
Number of Voltages Monitored2
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout1 ms Minimum
Voltage - Threshold4.2V, Adj
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6307UK42D1-T
Related LinksMAX6307, MAX6307UK42D1-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6307UK42D1-T Details Description
Related parts for MAX6307UK42D1-T
IC FLASH 256KBIT 120NS 32PLCC datasheet.pdf
BOX ABS/PC GRAY 14.96"LX11.02"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC SMA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 120A TO-220AB datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 294 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf