Maxim Integrated MAX6309UK30D4-T
MAX6309UK30D4-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6309UK30D4-T
Brief Description
IC PROGRAM 3.000V RESET SOT23-5
Datasheet Download
MAX6309UK30D4-T.pdf
Availability of MAX6309UK30D4-T
QUANTITY
MAX6309UK30D4-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6309UK30D4-T
Internal Part NumberEIS-MAX6309UK30D4-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Voltages Monitored2
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout1.12 s Minimum
Voltage - Threshold3V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6309UK30D4-T
Related LinksMAX6309, MAX6309UK30D4-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6309UK30D4-T Details Description
Related parts for MAX6309UK30D4-T
IC FLASH 8MBIT 80NS 40TSOP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 600W datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 4W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
LD 4MM STK P-P SILC .75 150CM WH datasheet.pdf
CAP POLY 820UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf