Maxim Integrated MAX6310UK34D1-T
MAX6310UK34D1-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6310UK34D1-T
Brief Description
IC PROGRAM 3.400V RESET SOT23-5
Datasheet Download
MAX6310UK34D1-T.pdf
Availability of MAX6310UK34D1-T
QUANTITY
MAX6310UK34D1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6310UK34D1-T
Internal Part NumberEIS-MAX6310UK34D1-T
Number of Voltages Monitored2
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout1 ms Minimum
Voltage - Threshold3.4V, Adj
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6310UK34D1-T
Related LinksMAX6310, MAX6310UK34D1-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6310UK34D1-T Details Description
Related parts for MAX6310UK34D1-T
FIXED IND 560UH 640MA 1.4 OHM TH datasheet.pdf
CONV DC-DC 24V IN 3.3 V OUT PL datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 9POS TIN PCB datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 500V Y5V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 2UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC REDRIVER 1CH 2GBPS 8VSSOP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FLASH 100-LQFP datasheet.pdf
CONN TERM BLK 8POS 5.08MM R/A BK datasheet.pdf
IC CLOCK DIVIDER LVPECL 16-MLF datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN datasheet.pdf