Maxim Integrated MAX6310UK39D3-T
MAX6310UK39D3-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6310UK39D3-T
Brief Description
IC PROGRAM 3.900V RESET SOT23-5
Datasheet Download
MAX6310UK39D3-T.pdf
Availability of MAX6310UK39D3-T
QUANTITY
MAX6310UK39D3-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6310UK39D3-T
Internal Part NumberEIS-MAX6310UK39D3-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 22/Mar/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMulti-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored2
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout140 ms Minimum
Voltage - Threshold3.9V, Adj
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6310UK39D3-T
Related LinksMAX6310, MAX6310UK39D3-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6310UK39D3-T Details Description
Related parts for MAX6310UK39D3-T
SENSOR OPTO TRANS 1MM REFL AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 48TSSOP datasheet.pdf
CONN FFC VERT 26POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
BATT PACK 12.0V AA 1500MAH NIMH datasheet.pdf
RES SMD 30.1 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
SWITCH KNOB KNURL 0.94" BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
WIRING DUCT CUTTING PRESSURE PD datasheet.pdf
GRIP TIE 6X.5" GREEN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.5A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf