Maxim Integrated MAX6310UK48D4-T
MAX6310UK48D4-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6310UK48D4-T
Brief Description
IC PROGRAM 4.800V RESET SOT23-5
Datasheet Download
MAX6310UK48D4-T.pdf
Availability of MAX6310UK48D4-T
QUANTITY
MAX6310UK48D4-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6310UK48D4-T
Internal Part NumberEIS-MAX6310UK48D4-T
Number of Voltages Monitored2
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout1.12 s Minimum
Voltage - Threshold4.8V, Adj
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6310UK48D4-T
Related LinksMAX6310, MAX6310UK48D4-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6310UK48D4-T Details Description
Related parts for MAX6310UK48D4-T
BEADED TIE 5" NYLON datasheet.pdf
CABLE UMC PLUG-PLUG .81 LP 50MM datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
11" BLACK 50LB CABLE TIE datasheet.pdf
IC GATE NOR 1CH 2-INP 6-XSON datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 100V X7S 0805 datasheet.pdf