Maxim Integrated MAX6313UK50D1-T
MAX6313UK50D1-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6313UK50D1-T
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC PROGRAM 5.000V RESET SOT23-5
Datasheet Download
MAX6313UK50D1-T.pdf
Availability of MAX6313UK50D1-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MAX6313UK50D1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6313UK50D1-T
Internal Part NumberEIS-MAX6313UK50D1-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 22/Mar/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMulti-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored2
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout1 ms Minimum
Voltage - Threshold5V, Adj
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6313UK50D1-T
Related LinksMAX6313, MAX6313UK50D1-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6313UK50D1-T Details Description
Related parts for MAX6313UK50D1-T
JUMPER-H1507TR/A3049L/X 5" datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 230VAC TERM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 90V 5A TO277A datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 53.6 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf