Maxim Integrated MAX6318LHUK27CY+T
MAX6318LHUK27CY+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6318LHUK27CY+T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 2.70V SOT23-5
Datasheet Download
MAX6318LHUK27CY+T.pdf
Availability of MAX6318LHUK27CY+T
QUANTITY
MAX6318LHUK27CY+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6318LHUK27CY+T
Internal Part NumberEIS-MAX6318LHUK27CY+T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLead (SnPb) Finish for COTS
Long-Term Supply Program
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High/Active Low
Reset Timeout140 ms Minimum
Voltage - Threshold2.7V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6318LHUK27CY+T
Related LinksMAX6318L, MAX6318LHUK27CY+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6318LHUK27CY+T Details Description
Related parts for MAX6318LHUK27CY+T
CABLE FLAT FLEX 30POS 1MM 8" datasheet.pdf