Maxim Integrated MAX6318LHUK49BX+T
MAX6318LHUK49BX+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6318LHUK49BX+T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 4.90V SOT23-5
Datasheet Download
MAX6318LHUK49BX+T.pdf
Availability of MAX6318LHUK49BX+T
QUANTITY
MAX6318LHUK49BX+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6318LHUK49BX+T
Internal Part NumberEIS-MAX6318LHUK49BX+T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLead (SnPb) Finish for COTS
Long-Term Supply Program
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High/Active Low
Reset Timeout20 ms Minimum
Voltage - Threshold4.9V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6318LHUK49BX+T
Related LinksMAX6318L, MAX6318LHUK49BX+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6318LHUK49BX+T Details Description
Related parts for MAX6318LHUK49BX+T
JUMPER-H1507TR/A3049A/H1507TR12" datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC UHF RECEIVER PLL TUNED 32-QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 26.67MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 3% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 30MM 3MM 2LD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 680 OHM 5% 12W datasheet.pdf
350 TB SOCKET RA W/LATCH datasheet.pdf
500 TB SOCKET WF 45D datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf