Maxim Integrated MAX6326XR25-T
MAX6326XR25-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6326XR25-T
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 2.50V SC70-3
Datasheet Download
MAX6326XR25-T.pdf
Availability of MAX6326XR25-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MAX6326XR25-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6326XR25-T
Internal Part NumberEIS-MAX6326XR25-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout100 ms Minimum
Voltage - Threshold2.5V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSC-70-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6326XR25-T
Related LinksMAX632, MAX6326XR25-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6326XR25-T Details Description
Related parts for MAX6326XR25-T
Crystal 11.0592MHz 50ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
SOCKET 12 POINT 1/2" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
IC ATV/DTV TUNER HYBRID 48-QFN datasheet.pdf
RES 402K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 700MA 100 MOHM datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.8-24V 72W datasheet.pdf