Maxim Integrated MAX6334UR23D3-T
MAX6334UR23D3-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6334UR23D3-T
Brief Description
IC MPU LV 2.30V 100MS SOT23-3
Datasheet Download
MAX6334UR23D3-T.pdf
Availability of MAX6334UR23D3-T
QUANTITY
MAX6334UR23D3-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6334UR23D3-T
Internal Part NumberEIS-MAX6334UR23D3-T
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout100 ms Minimum
Voltage - Threshold2.3V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6334UR23D3-T
Related LinksMAX6334, MAX6334UR23D3-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6334UR23D3-T Details Description
Related parts for MAX6334UR23D3-T
FIXED IND 330UH 280MA 3.1 OHM datasheet.pdf
CAP CER 470PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT VOUT TSOT23-8 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 6"L X 4"W datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 750MA 294 MOHM datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
CABLE SOCKET 4POLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf