Maxim Integrated MAX6335US18D3-T
MAX6335US18D3-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6335US18D3-T
Brief Description
IC MPU LV 1.80V 100MS SOT143-4
Datasheet Download
MAX6335US18D3-T.pdf
Availability of MAX6335US18D3-T
QUANTITY
MAX6335US18D3-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6335US18D3-T
Internal Part NumberEIS-MAX6335US18D3-T
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout100 ms Minimum
Voltage - Threshold1.8V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-253-4, TO-253AA
Supplier Device PackageSOT-143-4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6335US18D3-T
Related LinksMAX6335, MAX6335US18D3-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6335US18D3-T Details Description
Related parts for MAX6335US18D3-T
FUSE BOARD MOUNT 1.5A 32VDC 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OMNIKEY PCLINK 3-5.5V 32VQFP datasheet.pdf
CONN RECPT LGH 2 1POS datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 450MA 500 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
LED T1 4X1 AMBER 603NM RA ASSY datasheet.pdf
RES 273 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf