Maxim Integrated MAX6335US23D3-T
MAX6335US23D3-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6335US23D3-T
Brief Description
IC MPU LV 2.30V 100MS SOT143-4
Datasheet Download
MAX6335US23D3-T.pdf
Availability of MAX6335US23D3-T
QUANTITY
MAX6335US23D3-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6335US23D3-T
Internal Part NumberEIS-MAX6335US23D3-T
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout100 ms Minimum
Voltage - Threshold2.3V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-253-4, TO-253AA
Supplier Device PackageSOT-143-4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6335US23D3-T
Related LinksMAX6335, MAX6335US23D3-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6335US23D3-T Details Description
Related parts for MAX6335US23D3-T
IC OTP 1MBIT 150NS 32PLCC datasheet.pdf
KIT GLASS EXPOSURE 12 X 18" 8PCS datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.80V SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
40MM HS ASSY ULTEM CL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
RES SMD 8.06K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf