Maxim Integrated MAX6335US23D3-T
MAX6335US23D3-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6335US23D3-T
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC MPU LV 2.30V 100MS SOT143-4
Datasheet Download
MAX6335US23D3-T.pdf
Availability of MAX6335US23D3-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MAX6335US23D3-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6335US23D3-T
Internal Part NumberEIS-MAX6335US23D3-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout100 ms Minimum
Voltage - Threshold2.3V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-253-4, TO-253AA
Supplier Device PackageSOT-143-4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6335US23D3-T
Related LinksMAX6335, MAX6335US23D3-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6335US23D3-T Details Description
Related parts for MAX6335US23D3-T
CONN SOCKET 14-20AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE 1MPA PNP/ ANLG datasheet.pdf
IC OPAMP SAMPLE HOLD 48LQFP datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 24 CKTS LGT 102 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 13.03"L X 7.87"W datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ3A PG11 datasheet.pdf
RES SMD 3.2K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
250 TB SPR PLU W/LEVER datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf