Maxim Integrated MAX6346XR42-T
MAX6346XR42-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6346XR42-T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 4.20V SC70-3
Datasheet Download
MAX6346XR42-T.pdf
Availability of MAX6346XR42-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MAX6346XR42-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6346XR42-T
Internal Part NumberEIS-MAX6346XR42-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 22/Mar/2015
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout100 ms Minimum
Voltage - Threshold4.2V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSC-70-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6346XR42-T
Related LinksMAX634, MAX6346XR42-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6346XR42-T Details Description
Related parts for MAX6346XR42-T
CONN RECEPT IDT 12POS 1.27MM TIN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 48V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 1A SMA datasheet.pdf
IC REG LDO 3.5V 0.3A SOT89-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 200K OHM 1.5W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf