Maxim Integrated MAX6346XR43+T
MAX6346XR43+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6346XR43+T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 4.30V SC70-3
Datasheet Download
MAX6346XR43+T.pdf
Availability of MAX6346XR43+T
QUANTITY
MAX6346XR43+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6346XR43+T
Internal Part NumberEIS-MAX6346XR43+T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesMicropower Circuit Offers Automatic Shutdown and Low-Battery Lockout
Product Training ModulesLead (SnPb) Finish for COTS
Long-Term Supply Program
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout100 ms Minimum
Voltage - Threshold4.3V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSC-70-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6346XR43+T
Related LinksMAX634, MAX6346XR43+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6346XR43+T Details Description
Related parts for MAX6346XR43+T
RECTIFIER BRIDGE 1A 50V DB-1 datasheet.pdf
EVAL BOARD UNIV MOTOR CONTROL datasheet.pdf
IC DUART 44PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC REDRIVER LVDS 4CH 32WQFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 1PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 19V 400MW DO35 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf