Maxim Integrated MAX6347XR34-T
MAX6347XR34-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6347XR34-T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 3.40V SC70-3
Datasheet Download
MAX6347XR34-T.pdf
Availability of MAX6347XR34-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MAX6347XR34-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6347XR34-T
Internal Part NumberEIS-MAX6347XR34-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 22/Mar/2015
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout100 ms Minimum
Voltage - Threshold3.4V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSC-70-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6347XR34-T
Related LinksMAX634, MAX6347XR34-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6347XR34-T Details Description
Related parts for MAX6347XR34-T
BOARD TERMINAL TURRET DBL 33POS datasheet.pdf
CAP MICA 1000PF 5% 100V RADIAL datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 7.6A/11A 8-SOIC datasheet.pdf
XFRMR 1CT:1CT/1CT:1CT 1.2/1.2MH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
IC SRAM DDRII 36MBIT 165BGA datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
SCR 800V 25A TO-220AB datasheet.pdf