Maxim Integrated MAX6377XR28-T
MAX6377XR28-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6377XR28-T
Brief Description
IC VOLT DETECTOR LP 2.80V SC70-3
Datasheet Download
MAX6377XR28-T.pdf
Availability of MAX6377XR28-T
QUANTITY
MAX6377XR28-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6377XR28-T
Internal Part NumberEIS-MAX6377XR28-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout20 µs Typical Propagation Delay
Voltage - Threshold2.8V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6377XR28-T
Related LinksMAX637, MAX6377XR28-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6377XR28-T Details Description
Related parts for MAX6377XR28-T
RELAY TELECOM DPDT 1A 5V datasheet.pdf
EJC LTC.100"SHD HD.100"VER 15GLD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 150V 0606 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 610MA 370 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf