Maxim Integrated MAX6379XR36+T
MAX6379XR36+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6379XR36+T
Brief Description
IC VOLT DETECT LP 3.60V SC70-3
Datasheet Download
MAX6379XR36+T.pdf
Availability of MAX6379XR36+T
QUANTITY
MAX6379XR36+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6379XR36+T
Internal Part NumberEIS-MAX6379XR36+T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLead (SnPb) Finish for COTS
Long-Term Supply Program
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout20 µs Typical Propagation Delay
Voltage - Threshold3.6V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSC-70-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6379XR36+T
Related LinksMAX637, MAX6379XR36+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6379XR36+T Details Description
Related parts for MAX6379XR36+T
CAP CER 16PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IDC CABLE - HKR20H/AE20G/HKR20H datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 2.2A STRAP datasheet.pdf
IC AUDIO BAND CODEC 14BIT 28PLCC datasheet.pdf
CAP CER 18PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN HDR 2MM VERT W/LATCH 7POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
SNAP SPADE KRIMPTITE TAPED datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf