Maxim Integrated MAX6383LT22D3+T
MAX6383LT22D3+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6383LT22D3+T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 2.19V 6-UDFN
Datasheet Download
MAX6383LT22D3+T.pdf
Availability of MAX6383LT22D3+T
QUANTITY
MAX6383LT22D3+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6383LT22D3+T
Internal Part NumberEIS-MAX6383LT22D3+T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesPower-On Reset and Related Supervisory Functions
Adjustable Hysteresis in Microprocessor-Reset ICs
Product Training ModulesLead (SnPb) Finish for COTS
Long-Term Supply Program
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout140 ms Minimum
Voltage - Threshold2.19V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-WFDFN
Supplier Device Package6-uDFN (1.5x1.0)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6383LT22D3+T
Related LinksMAX6383, MAX6383LT22D3+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6383LT22D3+T Details Description
Related parts for MAX6383LT22D3+T
FAN AXIAL 92X25.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 5% 5W 5329 datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2 NYLON 27MM datasheet.pdf
13+13 WAY M HORIZ SMT WOJS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf