Maxim Integrated MAX6383XR41D6-T
MAX6383XR41D6-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6383XR41D6-T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 4.10V SC70-3
Datasheet Download
MAX6383XR41D6-T.pdf
Availability of MAX6383XR41D6-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MAX6383XR41D6-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6383XR41D6-T
Internal Part NumberEIS-MAX6383XR41D6-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout560 ms Minimum
Voltage - Threshold4.1V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSC-70-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6383XR41D6-T
Related LinksMAX6383, MAX6383XR41D6-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6383XR41D6-T Details Description
Related parts for MAX6383XR41D6-T
CONN PLUG 16POS W/PINS datasheet.pdf
TERM FORK TYPE DUAL .115" L datasheet.pdf
INSERT MALE 6POS+1GND SCREW datasheet.pdf
CAP CER 10PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.4A SOT223-6 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf