Maxim Integrated MAX6384XS42D2-T
MAX6384XS42D2-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6384XS42D2-T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 4.20V SC70-4
Datasheet Download
MAX6384XS42D2-T.pdf
Availability of MAX6384XS42D2-T
QUANTITY
MAX6384XS42D2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6384XS42D2-T
Internal Part NumberEIS-MAX6384XS42D2-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout20 ms Minimum
Voltage - Threshold4.2V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-70-4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6384XS42D2-T
Related LinksMAX6384, MAX6384XS42D2-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6384XS42D2-T Details Description
Related parts for MAX6384XS42D2-T
IC TXRX 60V RS485/RS422 14SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
RES 43 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 22SKT SLD CUP datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A SOT223 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 31 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
MOTOR STARTER 24VDC 2A datasheet.pdf