Maxim Integrated MAX6385XS34D6-T
MAX6385XS34D6-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6385XS34D6-T
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 3.40V SC70-4
Datasheet Download
MAX6385XS34D6-T.pdf
Availability of MAX6385XS34D6-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MAX6385XS34D6-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6385XS34D6-T
Internal Part NumberEIS-MAX6385XS34D6-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 22/Mar/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout560 ms Minimum
Voltage - Threshold3.4V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-70-4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6385XS34D6-T
Related LinksMAX6385, MAX6385XS34D6-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6385XS34D6-T Details Description
Related parts for MAX6385XS34D6-T
DIODE ZENER 130V 500MW DO35 datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC AMP VIDEO MUX 2CH 14-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
CAP FILM 1.5NF 10% 2000VDC datasheet.pdf