Maxim Integrated MAX6385XS38D3-T
MAX6385XS38D3-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6385XS38D3-T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 3.80V SC70-4
Datasheet Download
MAX6385XS38D3-T.pdf
Availability of MAX6385XS38D3-T
QUANTITY
MAX6385XS38D3-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6385XS38D3-T
Internal Part NumberEIS-MAX6385XS38D3-T
ResetActive High
Reset Timeout140 ms Minimum
Voltage - Threshold3.8V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6385XS38D3-T
Related LinksMAX6385, MAX6385XS38D3-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6385XS38D3-T Details Description
Related parts for MAX6385XS38D3-T
CAP CER 4.7PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC TRIPLE RS232 DVR/RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 6A 5V T/H datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 30POS .23M datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf