Maxim Integrated MAX6385XS39D1-T
MAX6385XS39D1-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6385XS39D1-T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 3.90V SC70-4
Datasheet Download
MAX6385XS39D1-T.pdf
Availability of MAX6385XS39D1-T
QUANTITY
MAX6385XS39D1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6385XS39D1-T
Internal Part NumberEIS-MAX6385XS39D1-T
ResetActive High
Reset Timeout1 ms Minimum
Voltage - Threshold3.9V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6385XS39D1-T
Related LinksMAX6385, MAX6385XS39D1-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6385XS39D1-T Details Description
Related parts for MAX6385XS39D1-T
CONN DIN 6 PIN FEMALE PANEL MNT datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 154VWM 246VC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC POE 30W SINGLE PSE 14-DFN datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 40POS 5.08MM R/A datasheet.pdf
15 ROW VERT PWR MOD SUPPORT TOOL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN PCI EXP CARDEDGE FMALE 36PO datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC datasheet.pdf