Maxim Integrated MAX6388XS21D1-T
MAX6388XS21D1-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6388XS21D1-T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 2.10V SC70-4
Datasheet Download
MAX6388XS21D1-T.pdf
Availability of MAX6388XS21D1-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MAX6388XS21D1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6388XS21D1-T
Internal Part NumberEIS-MAX6388XS21D1-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 22/Mar/2015
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMulti-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored2
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout1 ms Minimum
Voltage - Threshold2.1V, Adj
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-70-4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6388XS21D1-T
Related LinksMAX6388, MAX6388XS21D1-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6388XS21D1-T Details Description
Related parts for MAX6388XS21D1-T
HEADER OPEN .030"DIA .300 16POS datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 400MA 1.1 OHM datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V X7R 0306 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 770MA 180 MOHM datasheet.pdf
SENS 300PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CABLE CAT6 8COND 23AWG BLU 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
3 IN NOM LGT DTY WHEEL:ELASTIC R datasheet.pdf
CABLE 20POS .100 JUMPER 12 INCH datasheet.pdf