Maxim Integrated MAX6388XS34D6-T
MAX6388XS34D6-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6388XS34D6-T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 3.40V SC70-4
Datasheet Download
MAX6388XS34D6-T.pdf
Availability of MAX6388XS34D6-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MAX6388XS34D6-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6388XS34D6-T
Internal Part NumberEIS-MAX6388XS34D6-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 22/Mar/2015
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMulti-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored2
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout560 ms Minimum
Voltage - Threshold3.4V, Adj
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-70-4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6388XS34D6-T
Related LinksMAX6388, MAX6388XS34D6-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6388XS34D6-T Details Description
Related parts for MAX6388XS34D6-T
IC FREQ SYNTH DUAL W/VCO 28LLP datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf