Maxim Integrated MAX6388XS35D6-T
MAX6388XS35D6-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6388XS35D6-T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 3.50V SC70-4
Datasheet Download
MAX6388XS35D6-T.pdf
Availability of MAX6388XS35D6-T
QUANTITY
MAX6388XS35D6-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6388XS35D6-T
Internal Part NumberEIS-MAX6388XS35D6-T
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMulti-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored2
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout560 ms Minimum
Voltage - Threshold3.5V, Adj
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6388XS35D6-T
Related LinksMAX6388, MAX6388XS35D6-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6388XS35D6-T Details Description
Related parts for MAX6388XS35D6-T
CABLE ASSY MALE SNGL END 4POS 5M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SYNC 4-BIT UP/DN CNTR 16SO datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V S2H 0805 datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
POT SLIDE 10K OHM .25W 45MM datasheet.pdf
3R VER HDR PF 0GP datasheet.pdf
SMD VARISTER 1100PF 30V 300A datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 20% 310VAC AXIA datasheet.pdf