Maxim Integrated MAX6390XS44D4-T
MAX6390XS44D4-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6390XS44D4-T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 4.38V SC70-4
Datasheet Download
MAX6390XS44D4-T.pdf
Availability of MAX6390XS44D4-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MAX6390XS44D4-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6390XS44D4-T
Internal Part NumberEIS-MAX6390XS44D4-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ResetActive Low
Reset Timeout1.12 s Minimum
Voltage - Threshold4.38V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-70-4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6390XS44D4-T
Related LinksMAX6390, MAX6390XS44D4-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6390XS44D4-T Details Description
Related parts for MAX6390XS44D4-T
IC MOTOR CONTROLLER PAR 24SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1A SOT223-6 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT R-R MICROPWR 28SSOP datasheet.pdf
CAP CER 390PF 500V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
HPP V4 HYBRID DOUBLE ENDED CABLE datasheet.pdf
TRI N RECP F FLG BODY 4-28 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 660MA 80 MOHM datasheet.pdf