Maxim Integrated MAX6394US310D3+T
MAX6394US310D3+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6394US310D3+T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 3.10V SOT143-4
Datasheet Download
MAX6394US310D3+T.pdf
Availability of MAX6394US310D3+T
QUANTITY
MAX6394US310D3+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6394US310D3+T
Internal Part NumberEIS-MAX6394US310D3+T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLead (SnPb) Finish for COTS
Long-Term Supply Program
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout105 ms Minimum
Voltage - Threshold3.102V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-253-4, TO-253AA
Supplier Device PackageSOT-143-4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6394US310D3+T
Related LinksMAX6394U, MAX6394US310D3+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6394US310D3+T Details Description
Related parts for MAX6394US310D3+T
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 255.15VC SMC datasheet.pdf
DEV EMULATOR ACCESSORY datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 4.5A datasheet.pdf