Maxim Integrated MAX6424UK33+T
MAX6424UK33+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6424UK33+T
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 3.30V SOT23-5
Datasheet Download
MAX6424UK33+T.pdf
Availability of MAX6424UK33+T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MAX6424UK33+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6424UK33+T
Internal Part NumberEIS-MAX6424UK33+T
Long-Term Supply Program
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold3.3V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6424UK33+T
Related LinksMAX642, MAX6424UK33+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6424UK33+T Details Description
Related parts for MAX6424UK33+T
SENSOR HALL EFFECT MINI PNL MNT datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 85NS 64EASYBGA datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
RES 180 OHM 7W 5% RADIAL datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 10COND 18AWG SHLD 500' datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 42MM datasheet.pdf