Maxim Integrated MAX6425UK42+T
MAX6425UK42+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6425UK42+T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 4.20V SOT23-5
Datasheet Download
MAX6425UK42+T.pdf
Availability of MAX6425UK42+T
QUANTITY
MAX6425UK42+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6425UK42+T
Internal Part NumberEIS-MAX6425UK42+T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLead (SnPb) Finish for COTS
Long-Term Supply Program
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold4.2V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6425UK42+T
Related LinksMAX642, MAX6425UK42+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6425UK42+T Details Description
Related parts for MAX6425UK42+T
IC ADC 12BIT SRL T/H LP 8-DIP datasheet.pdf
CONN SOCKET 3POS IDC 20-22AWG datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 24SOIC datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V X7R 1210 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN MAGJACK 4PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
Connector Receptacle 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE PIN datasheet.pdf