Maxim Integrated MAX6861UK30+T
MAX6861UK30+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6861UK30+T
Datasheet Download
MAX6861UK30+T.pdf
Availability of MAX6861UK30+T
QUANTITY
MAX6861UK30+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6861UK30+T
Internal Part NumberEIS-MAX6861UK30+T
Long-Term Supply Program
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold3V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6861UK30+T
Related LinksMAX686, MAX6861UK30+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6861UK30+T Details Description
Related parts for MAX6861UK30+T
FIXED IND 330NH 815MA 220 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V 10% RADIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 150X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 3.05A 30 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER STR 100PS 1.27MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 30POS 0.156 datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 0.187 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 130NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf