Maxim Integrated MAX6864UK31D1S+T
MAX6864UK31D1S+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6864UK31D1S+T
Datasheet Download
MAX6864UK31D1S+T.pdf
Availability of MAX6864UK31D1S+T
QUANTITY
MAX6864UK31D1S+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6864UK31D1S+T
Internal Part NumberEIS-MAX6864UK31D1S+T
Long-Term Supply Program
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout10 ms Minimum
Voltage - Threshold3.075V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6864UK31D1S+T
Related LinksMAX6864U, MAX6864UK31D1S+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6864UK31D1S+T Details Description
Related parts for MAX6864UK31D1S+T
CONN PIN 20-24AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 180VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 90MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 3KV X7R 2225 datasheet.pdf
CONN RCPT HM 110POS RT ANG 2MM datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 10PWR 20SGL 1.57MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT SKT datasheet.pdf