Maxim Integrated MAX6865UK22D4S+T
MAX6865UK22D4S+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6865UK22D4S+T
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5
Datasheet Download
MAX6865UK22D4S+T.pdf
Availability of MAX6865UK22D4S+T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MAX6865UK22D4S+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6865UK22D4S+T
Internal Part NumberEIS-MAX6865UK22D4S+T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLead (SnPb) Finish for COTS
Long-Term Supply Program
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 08/Jan/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout1.2 s Minimum
Voltage - Threshold2.188V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6865UK22D4S+T
Related LinksMAX6865U, MAX6865UK22D4S+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6865UK22D4S+T Details Description
Related parts for MAX6865UK22D4S+T
RES SMD 1.1 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 22POS datasheet.pdf
11P MTA100 CONN ASSY WHT LF datasheet.pdf
IC UART FIFO 32B 44PLCC datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
TOP LOCK PLUG SHELL 45POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf