Maxim Integrated MAX6865UK27D5S+T
MAX6865UK27D5S+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6865UK27D5S+T
Datasheet Download
MAX6865UK27D5S+T.pdf
Availability of MAX6865UK27D5S+T
QUANTITY
MAX6865UK27D5S+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6865UK27D5S+T
Internal Part NumberEIS-MAX6865UK27D5S+T
ResetActive High
Reset Timeout300 ms Minimum
Voltage - Threshold2.7V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6865UK27D5S+T
Related LinksMAX6865U, MAX6865UK27D5S+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6865UK27D5S+T Details Description
Related parts for MAX6865UK27D5S+T
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 29.4 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 48VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
EBBI 50D VT RCPT 130CKT datasheet.pdf
LENS SUB-LENS WIDE 18DEG datasheet.pdf
RES 75 OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 1.27MM datasheet.pdf