ON Semiconductor MAX803SQ438T1G
MAX803SQ438T1G picture photo
Mfg. Part Number
MAX803SQ438T1G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC MPU RESET MON 4.38V SOT-323
Datasheet Download
MAX803SQ438T1G.pdf
Availability of MAX803SQ438T1G
QUANTITY
MAX803SQ438T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX803SQ438T1G
Internal Part NumberEIS-MAX803SQ438T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout140 ms Minimum
Voltage - Threshold4.38V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSC-70-3 (SOT323)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX803SQ438T1G
Related LinksMAX803S, MAX803SQ438T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MAX803SQ438T1G Details Description
Related parts for MAX803SQ438T1G
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RELAY SSR DIN RAIL AC OUT 12A datasheet.pdf
LEAD STK SHROUD BAN PLUG BLK 48" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5MM datasheet.pdf
IC FPGA 316 I/O 484FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 5.1UH 495MA 320 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf