ON Semiconductor MAX809SN293D1T1G
MAX809SN293D1T1G picture photo
Mfg. Part Number
MAX809SN293D1T1G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC MPU RESET MON 2.93V SOT-23
Datasheet Download
MAX809SN293D1T1G.pdf
Availability of MAX809SN293D1T1G
QUANTITY
MAX809SN293D1T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX809SN293D1T1G
Internal Part NumberEIS-MAX809SN293D1T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout1 ms Minimum
Voltage - Threshold2.93V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3 (TO-236)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX809SN293D1T1G
Related LinksMAX809SN, MAX809SN293D1T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MAX809SN293D1T1G Details Description
Related parts for MAX809SN293D1T1G
TRANS PNP 300V 0.5A E-LINE datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
COUNTER LCD 5 CHAR 100-240V PNL datasheet.pdf
KIT EVAL SFP FIBRE CHAN APPS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 5.85K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 5W SMBG datasheet.pdf
D SUB MIXED MA 20A S4 SOLDER POW datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT datasheet.pdf
33000UF 10V 25,4X40 datasheet.pdf