ON Semiconductor MAX809SN293D1T1G
MAX809SN293D1T1G picture photo
Mfg. Part Number
MAX809SN293D1T1G
Brief Description
IC MPU RESET MON 2.93V SOT-23
Datasheet Download
MAX809SN293D1T1G.pdf
Availability of MAX809SN293D1T1G
QUANTITY
MAX809SN293D1T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX809SN293D1T1G
Internal Part NumberEIS-MAX809SN293D1T1G
ResetActive Low
Reset Timeout1 ms Minimum
Voltage - Threshold2.93V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3 (TO-236)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX809SN293D1T1G
Related LinksMAX809SN, MAX809SN293D1T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MAX809SN293D1T1G Details Description
Related parts for MAX809SN293D1T1G
IC DETECTOR VOLT 3.6V ODRN 5SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH HARDWARE datasheet.pdf
IC SWIT CV/CC HV 8SOIC datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 17E OLIVE datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR LM3407 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
80V/120A/600W LOAD MODULE datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RES SMD 3.3KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 21.8MM RND BLACK datasheet.pdf