ON Semiconductor MAX809SQ120T1G
MAX809SQ120T1G picture photo
Mfg. Part Number
MAX809SQ120T1G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC MPU RESET MON 1.20V SOT-323
Datasheet Download
MAX809SQ120T1G.pdf
Availability of MAX809SQ120T1G
QUANTITY
MAX809SQ120T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX809SQ120T1G
Internal Part NumberEIS-MAX809SQ120T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout140 ms Minimum
Voltage - Threshold1.2V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSC-70-3 (SOT323)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX809SQ120T1G
Related LinksMAX809S, MAX809SQ120T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MAX809SQ120T1G Details Description
Related parts for MAX809SQ120T1G
RELAY GEN PURPOSE 4PST 4A 12V datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 90NS 52PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 EXTEND datasheet.pdf
POWER ENT MOD W/FILTER 4A 1PL datasheet.pdf
CAP CER 820PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 36POS INLINE SKT datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 36PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf