Panasonic Electronic Components MAZ32700ML
MAZ32700ML picture photo
Mfg. Part Number
MAZ32700ML
Brief Description
DIODE ZENER 27V 200MW MINI3
Datasheet Download
MAZ32700ML.pdf
Availability of MAZ32700ML
QUANTITY
MAZ32700ML Order Process
Ship out your order
Specifications of MAZ32700ML
Internal Part NumberEIS-MAZ32700ML
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)27V
Tolerance±7%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 19V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageMini3-G1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAZ32700ML
Related LinksMAZ32, MAZ32700ML Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
MAZ32700ML Details Description
Related parts for MAZ32700ML
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 115V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 68POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN JPT 2POS BLACK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 3.5MM datasheet.pdf
EVAL MODULE DLP LIGHTCRAFTER datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV 4CH TRANS 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 108POS .050 THRUHL datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS INLINE PIN datasheet.pdf
5 16" SNAP MTG datasheet.pdf