Panasonic Electronic Components MAZ43900MF
MAZ43900MF picture photo
Mfg. Part Number
MAZ43900MF
Brief Description
DIODE ZENER 39V 370MW DO34
Datasheet Download
MAZ43900MF.pdf
Availability of MAZ43900MF
QUANTITY
MAZ43900MF Order Process
Ship out your order
Specifications of MAZ43900MF
Internal Part NumberEIS-MAZ43900MF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)39V
Tolerance±5%
Power - Max370mW
Impedance (Max) (Zzt)130 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 27V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDO-204AG, DO-34, Axial
Supplier Device PackageDO-34
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAZ43900MF
Related LinksMAZ43, MAZ43900MF Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
MAZ43900MF Details Description
Related parts for MAZ43900MF
CAP CER 47PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPDT datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 17POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 10POS datasheet.pdf
IC SHIFT/STORE REGISTER 16TSSOP datasheet.pdf
CONN AUTO LAN PLUG 4POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf