Panasonic Electronic Components MAZ80300HL
MAZ80300HL picture photo
Mfg. Part Number
MAZ80300HL
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 3V 150MW SMINI2
Datasheet Download
MAZ80300HL.pdf
Availability of MAZ80300HL
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MAZ80300HL Order Process
Ship out your order
Specifications of MAZ80300HL
Internal Part NumberEIS-MAZ80300HL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3V
Tolerance±7%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)120 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 10mA
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-90, SOD-323F
Supplier Device PackageSMini2-F1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAZ80300HL
Related LinksMAZ80, MAZ80300HL Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
MAZ80300HL Details Description
Related parts for MAZ80300HL
RES SMD 82K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
WIRE SADDLE NYLON FR NAT 1.37" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125 SQ WW datasheet.pdf
FILTER 2-STAGE PERFORMANCE 10A datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3V SSOT24-4 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 626 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
INFRARED M18 PLSTC 300MM PNP datasheet.pdf